marketing a platené články

5 dôvodov, prečo sa spoľahnúť na platené články

Uvažuje o tom, že stavíte na propagáciu svojej firmy formou plateného PR článku? Určite to stojí za to. Platené články totiž nie sú voči cieľovej skupine tak agresívne, ako iné formy propagácie a reklamy. Preto sú vnímané omnoho pozitívnejšie. A budú pre Vás naozaj prínosom. Prečo sa na ne oplatí spoľahnúť?

  1. Privedú na Váš web návštevníkov

Platené články slúžia práve na tento účel. Je preto dôležité napísať PR článok kvalitne. Ľudia hľadajú na internete informácie, ktoré ich zaujímajú. Hľadajú otázky na svoje odpovede, riešenie svojich problémov… A úlohou copywritera, ktorý platené články tvorí, je dať čitateľom odpovede na ich otázky. A riešenie ich problémov! No a aké je riešenie problému čitateľa? Samozrejme, že práve Váš produkt alebo služba. Šikovný copywriter dokáže článok napísať tak, aby čitateľ pochopil, že práve to (Vašu službu alebo produkt), potrebuje. Potom stačí už len odkaz na daný e-shop a máte hotovo.

  1. Dokážu zlepšiť povedomie o Vašej firme

Máte pocit, že o Vás ľudia nevedia? Alebo že sa na Vás dívajú inak, ako by ste chceli? V tom prípade je platený článok to správne riešenie. Ak je napísaný naozaj dobre, dokáže zmeniť pohľad čitateľa na vec. A poskytnúť mu informácie, ktoré chcete, aby vedel.

  1. Zlepšia pozíciu vo vyhľadávačoch

Ak chcete zlepšiť pozíciu Vášho webu vo vyhľadávačoch, platené články sú tou správnou cestou. Musia byť ale napísané kvalitne a umiestnené na obsahovo príbuzných weboch. Nezabúdajte tiež na voľbu správnych kľúčových slov! S tými to ale v článkoch netreba preháňať.

  1. Poskytnú Vám spätnú väzbu od čitateľov

Nezabudnite pri článkoch povoliť diskusiu! Práve tá môže byť studnicou vynikajúcich nápadov. Ľudia v nej vyjadria svoje názory, myšlienky a postoje. A Vy z nich môžete čerpať inšpiráciu do ďalšej práce.

  1. Pomôžu vybudovať dlhodobý vzťah s klientom

Ako na to? Vytvorte si firemný blog. A zaplaťte si služby copywritera, ktorý naň bude pravidelne prispievať hodnotnými a pre klientov zaujímavými textami. Takými, ktoré budú pre Vašich zákazníkov osožné. Vďaka tomu sa budú klienti na Váš web radi vracať.

Ešte váhate, či sa máte platenými článkami vôbec zaoberať a či majú pre Vašu firmu zmysel? Odpoveď je jednoznačne áno!

 

 

Pridaj komentár